Сложиха в стъклена клетка Светослав от "Максуда", ритнал жената в метрото

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (16)
16:29 / 15.06.2017
5943

В Берлин днес започна процесът срещу Светослав Стойков. Мъжът бе арестуван през декември миналата година, след като ритна в гръб без никаква причина млада жена в метрото. Пострадалата счупи ръка и глава при нападението.

Стойков бе докаран с полицейска охрана и остана през цялото време в стъклена клетка, в която бе само преводачката му от турски.

В залата присъстваха и шестима роднини на нападателя, които бяха попитани дали са в качеството си на свидетели в съда. Те отрекоха. Съпругата на Стойков не бе сред тях.

Над 50 журналисти и граждани влязоха да изслушат обвинението, но до него днес не се стигна, тъй като адвокатите настояха съдът да отстрани една от съдебните заседателки. Тя е обвинена в расистки настроения, а като доказателство адвокатите на Стойков прочетоха нейни онлайн коментари и писма до вестници, в които обижда турски граждани. Съдът прие оплакването и обяви, че ще се произнесе по него преди следващото заседание.



Източник: bTV

Виж коментарите (16)

Още по темата (23):
09.12.2017 Съкилийници зверски пребиха изрода Светослав, изритал студентка в берлинското метро
11.07.2017 Пак в берлинското метро: Ритнаха мъж по стълбите, кой е извършителят сега?
06.07.2017 Светослав от "Максуда" получи ефективна присъда от 2 г. и 11 месеца затвор
06.07.2017 Съдът в Берлин ще обяви присъдата на Светослав от "Максуда"
26.06.2017 Светослав от "Максуда" бил пиян и дрогиран, когато ритнал жена в берлинското метро
26.06.2017 Гледат делото срещу нападателя от берлинското метро Светослав, съдят го и за мастурбиране
Още новини от Международни новини:
Урсула фон дер Лайен поздрави Румен Радев за премиерския пост
Тръмп е обнадежден, че Иран ще приеме предложението за мир на САШ...
Европейското разузнаване: Путин се укрива в бункери от страх от п...
Без руска военна техника на парада на 9 май в Москва
Зеленски: Путин е готов да разшири мобилизацията в Русия
Рекорд по Черноморието: България с най-много "Сини флагове" досег...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).