Задържания за умишления палеж в Германия, при което загина семейство България, не продумва и думичка

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
15:38 / 12.04.2024
2270

Погнатият немец за четворното убийство на българите в Солинген, Германия, които загинаха при умишлен пожар преди седмици, все още не признава вината си, след като бе заловен преди ден. Това казаха разследващите в Германия на допълнителен брифинг, на който взе участие и прокурорът на Солинген Хериберт Кауне-Гебхард.

Заподозреният запазва мълчание до този момент и не е дал каквито и да било показания пред ченгетата. Не е обелил нито една дума!

39-годишният мъж нито е обяснил защо е драснал клечката на сградата, в която живееше четворното българско семейство, което загина трагично, нито пък е обяснил защо почти е скалпирал сънародник с мачете в понеделник. Именно при това нападение подпалвачът бе заловен и после се оказа, че е възможно точно той да е подпалил сградата в квартал Вупертал, Солинген.

Въпреки упоритото му мълчание немецът вече е с повдигнати обвинения и за двете престъпления. Той е в ареста, а към този момент все още не е поискал адвокат.

Като част от разследването си полицията е иззела серия от видеозаписи от камери за наблюдение, които показват, че задържаният е бил в непосредствена близост до къщата в нощта на палежа. В заснетите кадри следователите са успели многократно да идентифицират едно и също лице на различни места. Все още неизвестният тогава мъж се държал подозрително.

"Общата оценка на тези записи показа, че именно арестуваният е извършител на палежа, в който загинаха четирима българи", каза прокурорът Хериберт Кауне-Гебхард.

Хериберт Кауне-Гебхард подчерта, че разследването е отворено във всички посоки и ще продължи да разследва. Съответно все още няма съмнения за ксенофобски произход на палежа, но не го изключват.

Припомняме, че в огнения ад загинаха съпрузите Катя и Кунчо и двете им деца. Първо бяха открити труповете на майката Катя, бащата Кунчо и 3-годишната им дъщеря Галя, а впоследствие бе намерено овъглено и тялото на шестмесечно бебе, припомня "България Днес".


Виж коментарите (0)

Още по темата (10):
09.08.2025 Адът в Солинген: Семейството, което оцеля по чудо, след като падна върху колата на загиналите си съседи Жилови
05.08.2025 Близки на загиналото в Германия семейство: Българската държава отсъстваше, не ни помогна
30.07.2025 Убиецът на българското семейство в Солинген получи доживотна присъда
03.02.2025 Делото "Солинген": Подпалвачът, който уби българско семейство, се призна за виновен
22.01.2025 Започна процесът срещу подпалвача от Солинген, при който загина семейство от България
25.04.2024 Колата на починалия при пожар Къчно Жилов спасява друго семейство от огнения ад в Солинген
Още новини от Международни новини:
Урсула фон дер Лайен поздрави Румен Радев за премиерския пост
Тръмп е обнадежден, че Иран ще приеме предложението за мир на САШ...
Европейското разузнаване: Путин се укрива в бункери от страх от п...
Без руска военна техника на парада на 9 май в Москва
Зеленски: Путин е готов да разшири мобилизацията в Русия
Рекорд по Черноморието: България с най-много "Сини флагове" досег...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).