Бил Гейтс: Две условия за нормален живот - ваксина и чиста от COVID-19 планета

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (4)
12:24 / 14.10.2020
3509
Животът ще се нормализира след пандемията от коронавирус, само когато са изпълнени две условия - когато се появи ново поколение ваксини и когато вирусът изчезне на цялата планета, смянта милиардерът Бил Гейтс.

"Единственият начин да се върнем към нормалното е да имаме не първо поколение ваксини, а второ, което би могло да бъде суперефективно и голям брой хора да го получат. По този начин ще премахнем болестта в световен мащаб", каза Гейтс, цитиран от РТ.

Той добави, че само така "ще можем да разрешим всички възникнали проблеми в образованието, психичното здраве и да продължим да ги изграждаме по положителен начин“.

Според Гейтс, на американците може да се наложи да живеят години, а много от тях и цял живот, с физическа дистанция и други мерки, въведени за борба с коронавируса.

Само преди месец Гейтс обяви, че няколко ваксини от първо поколение могат да бъдат одобрени за употреба в началото на следващата година.  Той заяви, че резултатите от тестовете често не пристигат в рамките на 24 часа, което ги прави напълно безсмислени. Милиардерът каза още, че американската система за тестване е "една от най-лошите в света по отношение на това кой трябва да бъде тестван“.

Критиката на Гейтс идва в момент, когато американският президент Доналд Тръмп нарече реакцията на САЩ на пандемията "феноменална" и заяви, че "са спасили животите на потенциални милиони жертви". Тръмп даде положителен тест за коронавирус на 1 октомври, а след това заяви, че е "излекуван чрез експериментално лечение с моноклонални антитела“.

Миналата пролет Фондация "Бил и Мелинда Гейтс" сключи партньорство с компанията "Eli Lily", която разработва терапия с моноклонални антитела.

Виж коментарите (4)

Още по темата (14551):
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
07.03.2025 Проф. Костадин Ангелов спечели дело заради COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
06.03.2025 Отслабват ли портокалите имунитета?
05.03.2025 Добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
05.03.2025 Кунчев каза кога си отива грипът
Още новини от Международни новини:
Издадено е предупреждение за цунами след земетресението, ударило ...
Нов закон в Гърция криминализира караваните
ЕС със солена санкция за TikTok
Тръмп номинира Майк Уолц за посланик в ООН
Близо 20 земетресения разтърсиха Западна Турция
Израел обяви извънредно положение! Пожари близо до Йерусалим, път...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).