Париж потъна под тонове боклуци

Автор: ИА Фокус
Коментари (1)
10:39 / 17.03.2023
914

Над 7 хиляди тона боклук стои неизвозен по улиците на френската столица, Париж, предаде репортер на "Фокус". На места тротоарите са блокирани от торби за смет, което прави преминаването невъзможно, а на хората буквално им се налага да вървят между колите. Камарите достигат до 2 метра височина и 10 метра дължина. Причина за състоянието на града е стачка на сметосъбиращите служби, които протестират срещу непопулярната реформа на пенсионната система във Франция. Според промените пенсионната възраст във Франция се увеличава с 2 години, от 62 на 64 години. Сметосъбиращите фирми протестират и срещу ниските пенсии в отрасъла, в сектора вземат едва по 1 200 евро.  

Снощи над 6 хиляди души излязоха на пореден протест в централната част на френската столица. Недоволните блокираха площад "Конкорд" още в следобедните часове. Полиция обгради тълпата и затвори редица главни улици, за да ограничи протеста.

Въпреки мерките до късно вечерта в Париж се чуваха полицейски сирени и викове на тълпите. На места протестиращите са запалили огньове.

Екипи на Спешна помощ бяха спрени в различни точки на центъра.

Сметосъбиращите фирми ще подновят работа най-рано на 20 март.

Екатерина МОНЕВА


Виж коментарите (1)

Още по темата (6):
06.10.2025 Новият френски премиер подаде оставка
04.08.2024 Почивката на Макрон предизвика бурни реакции във Франция
29.07.2024 Крайноляв активист е арестуван за железопътните атаки преди Олимпийските игри в Париж
29.07.2024 Нова атака срещу френската инфраструктура: 6 района на страната останаха без интернет
07.07.2024 Партията на Льо Пен е на път да сформира първото крайнодясно правителство след Втората световна война
24.01.2023 Макрон губи подкрепа на фона на плановете за пенсионна реформа
Още новини от Международни новини:
Урсула фон дер Лайен поздрави Румен Радев за премиерския пост
Тръмп е обнадежден, че Иран ще приеме предложението за мир на САШ...
Европейското разузнаване: Путин се укрива в бункери от страх от п...
Без руска военна техника на парада на 9 май в Москва
Зеленски: Путин е готов да разшири мобилизацията в Русия
Рекорд по Черноморието: България с най-много "Сини флагове" досег...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).