Ето какво реши Кризисният щаб в Бургас

Автор: Иван Сотиров
Коментари (0)
14:58 / 17.03.2022
2010

Както Burgs24.bg съобщи от днес на Морска гара – Бургас, където се помещава Областният кризисен център, започва обучението на полицейски служители на ОД  на МВР-Бургас във връзка с издаването на документ, удостоверяващ статут за временна закрила на украинските граждани.

Най-късно до сряда издаването на удостоверения за временна закрила ще може да се извършва от полицейските управления. От Областния кризисен щаб призоваваха украинските граждани да следят информацията и тези от тях, които желаят да се регистрират за статут, да посетят Областния кризисен център на Морска гара и РПУ-та по общини едва тогава, когато бъде обявено, че пунктовете започват да извършват тази дейност.

Включването на полицейските служители в този процес значително ще улесни обработката на данни и обслужването на бежанците. За целта в сградата на Морска гара-Бургас ще бъдат открити четири пункта, където ще обработват и издават необходимите удостоверения. Полицейските управления, в които ще се извършва тази услуга, са: РПУ-Несебър, РПУ-Поморие, РПУ-Созопол и РПУ-Приморско. При необходимост от ОД на МВР-Бургас имат готовност да разкрият такива пунктове и в останалите общини на Бургаска област. За улесняване на комуникацията и получаване на консултации доброволци с украински език ще помагат на полицейските служители.

Областният управител Стойко Танков, като председател на кризисния щаб, благодари за усилията на всички екипи, доброволци и дарители, подпомагащи работата на Областния кризисен център. "В тази необичайна ситуация за мен е важно, че всички предизвикателства решаваме в активен диалог. Правим всичко възможно максимално да отговорим на нуждаещите се и да създадем добри условия за това. Работата на институциите се подпомага активно от обществеността, за което благодаря“ – коментира областният управител.


Виж коментарите (0)

Още по темата (4637):
24.04.2026 Оцеляване на дъждовна вода: Недохранени и изтощени украински бойци доведоха до военни оставки
23.04.2026 Официално: ЕС одобри заема от 90 млрд. евро за Украйна и нови санкции срещу Москва
18.04.2026 Украйна обяви готовност за среща Зеленски – Путин в Истанбул 
31.03.2026 Надежда Нейнски и 11 министри от ЕС посетиха Буча
30.03.2026 Нейнски: Украйна трябва да бъде пълноправен член на Европейския съюз!
30.03.2026 Близо до самолета на Доналд Тръмп е забелязан неизвестен дрон, мобилизираха хеликоптери за издирването му
Още новини от Новини от Бургас:
Актьор: Тревожи ме, че продуцент на "Комиците" стана министър на ...
Бургас даде начало на втория етап от Джирото, хиляди изпълниха це...
Какво време ни очаква в съботния ден
Кои улици са затворени и как се движат автобусите в Бургас днес
Мариус Куркински с премиера в Бургас
Пол Мание триумфира в първия етап на Giro d’Italia


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).