Превръщат риболовния кораб "Чавдар" в изкуствен риф

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
08:19 / 06.08.2025
839
Риболовният кораб “Чавдар“, служил в българските води от 1964 година, ще бъде потопен край бреговете на Созопол.

Това съобщи в социалните мрежи Михаил Заимов, който е инициатор на идеята за превръщането на плавателния съд в изкуствен риф.

Първоначалната дата за потапянето е 6 август, но заради прогнозите за влошаване на времето акцията е преместена за днес, подчерта той.

Преди повече от 15 години по инициатива на Заимов, Владо Явашев и Росен Желязков, отново край Созопол, е потопен корабът “Пионер“ – нещо, което дава началото на дългогодишен проект за създаването на изкуствени хабитати за морските обитатели и място, което е интересно за гмуркачите. 

Корабът “Чавдар“ е идентичен с потопения преди години плавателен съд край остров св. Иван. За закупуването му в края на миналата година Заимов и негови съмишленици организираха благотворителна акция за набиране на средства.

Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
Горя каравана край Созопол
Наскоро взел книжка предизвика ПТП в Средец
Много пиян предизвика ПТП на къмпинг "Градина"
Ето какво е състоянието на пострадалите в тежката катастрофа на А...
Младеж на тротинетка помете момченце в Слънчев бряг
Млада шофьорка направи голяма беля в Карагеоргиево


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).