България U21 показа неузнаваема игра, отнесе 5 гола от Северна Македония
Автор: Стойчо Генов 09:03 / 30.03.2021Коментари (0)1505
©
Младежкият национален отбор на България показа неузнаваемо лице и записа тежко поражение с 1:5 от Северна Македония в последния си двубой от приятелския турнир Анталия Къп 2021. Така нашият тим пропусна възможността да спечели надпреварата след страхотното представяне в първите два мача, в които се наложи над Украйна и Казахстан. Все пак българите финишираха на втора позиция в турнира, а капитанът Доминик Янков бе избран за полузащитник №1.

Умората и подценяването на съперника изиграха лоша шега на младите "лъвове“, които позволиха на съперника с лекота да реализира на практика всичките си голови положения в двубоя. Въпреки че имаха териториален контрол в мача, възпитаниците на Александър Димитров така и не успяха да намерят верния ритъм; лошият развой на двубоя допълнително допринесе за изразителния успех на македонския тим.

Съперникът откри в десетата минута, когато вратарят Светослав Вуцов боксира неубедително при едно центриране, топката попадна у Марио Илиевски, който с глава я прави в мрежата. България имаше шанс бързо да възстанови равенството, но изстрел на Доминик Янков мина близо до гредата. В 30-тата минута Северна Македония покачи на 2:0 след контраатака, при която непокритият Томче Гроздановски реализира на празна врата.

Втората част започна с масиран натиск на България и нашите бързо намалиха резултата, след като пас отдясно по земя бе засечен от Янков. Точно, когато изглеждаше, че "лъвовете“ поемат контрол над мача, грешка в нашата защита позволи на Методи Максимов да направи 3:1, което на практика предреши двубоя, а духът на футболистите ни падна.

В 76-тата минута отново Максимов направи 4:1, а четири по-късно грешка на Симеон Петров позволи на Берат Калкан да оформи крайното 5:1.

Съставът на България: 12. Светослав Вуцов, 6. Виктор Попов (46 – 16. Мартин Дичев), 4. Християн Петров (65 – 15. Емануел Мирчев), 5. Светослав Петров, 22. Патрик-Габриел Галчев (46 – 2. Илия Груев), 3. Йоан Бауренски (75 – 18. Стефан Каменов), 13. Кольо Станев, 14. Филип Кръстев (61 – 7. Станислав Шопов), 11. Димитър Тонев (61 – 10. Владимир Николов), 8. Доминик Янков, 9. Димитър Митков (65 – 15. Преслав Боруков).

СелекционерАлександър Димитров

Голмайстори: 0:1 Илиевски 10, 0:2 Гроздановски 30, 1:2 Янков 50, 1:3 Максимов 58, 1:4 Максимов 76, 1:5 Калкан 79.