Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Грозен расистки скандал на България - Англия, британците ни разковаха с 6 гола
Автор: Екип Burgas24.bg 23:41 / 14.10.2019Коментари (5)1602
България загуби унизително от Англия с 0:6 в европейската квалификация от група "А", която се игра на националния стадион "Васил Левски" пред около 20 000 зрители, като от тях 5000 бяха англичани. Двубоят обаче ще се запомни с расистките прояви, заради които главният съдия прекъсна играта на два пъти.

Първият проблем дойде в 26-ата минута, когато футболист на англичаните се оплака на треньорския щаб, че е станал обект на расизъм. Малко след това дойде официалното предупреждение от диктора на стадиона към феновете да се прекратят обидите към английските футболисти на расистка основа.

В самия край на първото полувреме ситуацията се повтори.

При всички положения УЕФА ще наложи жестоки санкции на нашите за предстоящите ни официални мачове като домакини.

България игра отчайващо слабо и с поражението удължи черната си серия от 11 поредни мача без победа.

Иначе Маркъс Рашфорд откри резултата в 7-ата минута. Рос Баркли направи 0:3 с две попадения в 20-ата и 32-ата минута. В допълнителното време на първата част Рахим Стърлинг се разписа за 0:4, а в 69-ата минута отново той направи 0:5. Хари Кейн простреля Пламен Илиев в 86-ата минута за 0:6.

България: Пламен Илиев, Георги Пашов, Георги Терзиев, Георги Сърмов (46- Божидар Краев), Камен Хаджиев, Петър Занев, Георги Костадинов, Ивелин Попов, Кирил Десподов, Вандерсон (76- Кристиян Малинов), Исмаил Иса (68- Галин Иванов).

Англия: Джордан Пикфорд; Кийрън Трипиър, Тайрън Мингс, Хари Магуайър, Бен Чилуел; Джордан Хендерсън, Рос Баркли (73- Джейсън Маунт), Хари Уинкс; Маркъс Рашфорд, Хари Кейн, Рахийм Стърлинг (74- Джейдън Санчо).