Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Втора убедителна победа за България на германска земя
Автор: Екип Burgas24.bg 13:18 / 04.09.2019Коментари (0)1572
©
Юношеските национали на България до 17 години продължават с отличните си изяви по време на подготвителния лагер в Германия. Тимът на селекционера Марчо Дафчев надделя над връстниците си от Пройсен Мюнстер с 3:1 в контрола, играна в Алверскирхен.

Двубоят, който се игра пред солидна родна агитка от деца от българо-немското училище "Ян Бибиян" в Мюнстер и техните родители, протече при почти пълно превъзходство на младите "лъвчета“. С отлични изяви се прояви вратарят ни Иван Андонов, а нашите узакониха преимуществото си след почивката.

Първото попадение реализира играчът на Ботев (Пловдив) Бисер Бонев веднага след подновяването на играта, а 5 минути по-късно България организира контраатака, при която Симеон Александров преодоля няколко футболисти на съперника и намери Димитър Иванов, който покачи на 2:0. В 61-ата минута Мартин Хайдаров направи резултата класически. В самия край Пройсен Мюнстер успя да върне едно попадение за крайното 3:1.

Последната проверка на България U17 в Германия е на 5 септември, четвъртък, от 19:00 ч. срещу сборен отбор на Вестфалия.

Съставът на България: Иван Андонов, Алекс Маринов (46 – Константин Айдарски), Иван Алексиев, Тодор Петров, Пламен Цончев (52 – Мартин Хайдаров), Благовест Величков, Даниел Начев (52 – Димо Кръстев), Бисер Бонев (59 – Антон Бакалов), Мартин Сораков (46 – Димитър Иванов), Валентин Николов (52 – Мартин Смоленски), Симеон Александров. Селекционер: Марчо Дафчев.