Младежите искат да получават парите си на ръка, а ние не можем да си позволим да работим на черно

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (6)
12:30 / 06.08.2025
992
Задлъжнялостта на много от българските младежи по бързи кредити водят до невъзможност те да се реализират при работодатели, които плащат реални заплати по ведомости. 

"Това поколение най-силно е засегнато от демографската криза. Намаляват като бройка много силно през последните години. След Ковид се забелязва доста силно лутане на младежите към неща, които са по-привлекателни от традиционните професии", заяви председателят на Управителния съвет на Българската хотелска асоциация Веселин Данев пред Bulgaria On Air.

Младежите имат предпочитание да работят на минимална заплата, а останалите пари да им се дават на ръка.

"Тези хора имат по-нисък приход към пенсионната система, а това ги обрича да работят в една сива среда. Не можем да си позволим да плащаме "на черно". Има сериозен социален проблем. В голяма част от лошите кредити източникът е хазарт и се превръща в заболяване", обясни Данев.

Според него често чужденците имат по-голямо желание да се развиват в хотелиерство и ресторантьорство.

"Такава висока данъчна тежест, която имат хората, които започват, няма никъде. Хората в България ги няма. Заетите в страната за последните 5 години са намалели с 10%. Демографските тенденции са такива, че при този спад на демографската сила, намалението от 10% се разпределя непропорционално върху частния сектор", посочи той.

Виж коментарите (6)

Още по темата (584):
11.08.2025 Правят аутопсия на кучето, хвърлено в морето, увито с въжета
11.08.2025 Морето е опасно! Взе нови жертви!
11.08.2025 Знаете ли откъде идва прякорът "гларус" на морските свалячи?
11.08.2025 Българин засне опасните лилави медузи в Гърция
11.08.2025 НИМХ с пълна прогноза до края на седмицата, ще бъде много горещо - има и кодове!
10.08.2025 Ето какво идва утре
Още новини от Национални новини:
Комисар Василев: Огънят е в близост до парк "Пирин", имаме потвър...
България използва системите на ЕС за борба с пожарите у нас
След скандала с държавните имоти: Правителството внесе програмата...
Задържане под стража за мъжа, опитал се да открадне над 100 000 л...
Разкриха мащабна измама в пункт за годишни технически прегледи, и...
Световен шампион по таекуондо продава на търг медала си, за да по...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).