Кметът Николов награди най-добрите бургаски отбори-първенци от националните ученически игри
Автор: Екип Burgas24.bg 10:21 / 06.07.2023Коментари (0)1016
Кметът Димитър Николов награди бургаските отбори, заели първо, второ или трето място от завършилите национални ученически игри 2022-2023 г.

За финалния етап от тазгодишните ученически игри се класираха общо 18 отбора с 185 състезатели, разделени в три възрасти: момчета и момичета 5 – 7 клас; юноши и девойки 8 – 10 и 11 – 12 клас.

Сред 18-те бургаски финалисти най-добре се представиха отборите по лека атлетика на ОУ "Елин Пелин“ при момчетата и момичетата с треньори Иван Тодоров и Елена Славова, които заеха 1-во място. Отборът на ППМГ "Акад. Н. Обрешков“ при юношите 8-10 клас с треньори Катя Черникова и Светла Петканова стана вицешампион в категорията си и зае 2-ро място.

Отборът по баскетбол на ППМГ "Акад. Н. Обрешков“ 11-12 клас девойки с треньори Красимира Янева и Катя Черникова също зае 2-то място.

В хандбала второ място взе отборът на ПГМЕЕ при юношите /11-12 клас/ с ръководители Атанас Велев и Марчо Водев., а отборът на СУ "Д. Дебелянов“ /8-10 клас/ девойки с треньори Петко Димитров и Невена Кисьова стана 3-ти.

Днес ръководителите на 6-те отбори, заели призовите места на националните финали бяха отличени от кмета Димитър Николов. Награди ще получат и състезателите на тези отбори.

На срещата присъстваха всички треньори на 18-те бургаски отбори, които се класираха тази година на националните финали от ученически спортни игри 2022-2023 г. По време на нея те начертаха заедно с кмета посоките за още по-доброто развитие на училищния спорт в Бургас. Основните препоръки от страна на треньорите по физкултура и спорт бяха свързани с подобряване на спортните площадки в училищните дворове и на условията във физкултурните салони, организиране на повече турнири и състезания през учебната година и подновяване на общинското първенство за "Купата на кмета“.

ВСИЧКИ ОТБОРИ КЛАСИРАНИ НА ФИНАЛИ

Баскетбол

ОУ“А.Г.Коджакафалията“ - 5-7 клас момичета - 9-то място - Даниела Душева

Търговската гимназия - 8-10 клас девойки - 6-то място - Петър Боев

ППМГ"Акад.Н.Обрешков“ - 11-12 клас девойки - 2-ро място - Красимира Янева и Катя Черникова

ППМГ"Акад.Н.Обрешков“ 11-12 клас юноши – 5-то място - Богдан Кехайов, Захари Чекичев

Хандбал

СУ "Д. Дебелянов“ - 5-7 клас момичета - 5-то място - Петко Димитров, Невена Кисьова

ОУ "Ел. Пелин“ - 5-7 клас момчета - 5-то място - Ваня Чекичева

СУ "Д. Дебелянов“ - 8-10 клас девойки - 3то място - Петко Димитров, Невена Кисьова

ПГМЕЕ - 11-12 клас юноши - 2-ро място - Атанас Велев, Марчо Водев

Волейбол

ПГРЕ “Г. Раковски“ - 9-10 клас девойки - 6-то място - Гино Богданов, Милена Богданова

НЕГ "Гьоте“ - 8-10 клас юноши – 8-мо място - Вели Аслан, Валери Чекичев

Бадминтон

АЕГ "Г.Милев“ - 8-10 клас юноши- 6-то място - Мирослав Стаматов

Тенис на маса

ОУ “Г. Бенковски“ - 5-7 клас момичета - 9-то място - Теодора Желязкова

СУ "Д. Дебелянов“ - 5-7 клас момчета- 6-то място - Петко Димитров, Невена Кисьова

Шахмат

ППМГ"Акад.Н.Обрешков“ - 5-7 клас- 4-то място - Катя Черникова

Лека атлетика

ОУ "Ел. Пелин“ - 5-7 клас момичета- 1-во място - Елена Славова

ОУ "Ел. Пелин“ - 5-7 клас момчета- 1-во място - Иван Тодоров

АЕГ "Г.Милев“ - 8-10 клас момичета - 5-то място - Росица Гъчева

ППМГ"Акад.Н.Обрешков“ - 8-10 клас юноши - 2-ро място - Катя Черникова и Светла Петканова

ОТБОРИ КЛАСИРАНИ НА ПЪРВО, ВТОРО , ТРЕТО МЯСТО

Баскетбол

ППМГ "Акад. Н. Обрешков“ - 11-12 клас девойки - 2-ро място - Красимира Янева и Катя Черникова

Хандбал

СУ "Д. Дебелянов“ - 8-10 клас девойки - 3-то място - Петко Димитров, Невена Кисьова

ОУ "Ел. Пелин“ - 5-7 клас момичета -1-во място - Елена Славова

ОУ "Ел. Пелин“ - 5-7 клас момчета -1-во място - Иван Тодоров

ППМГ "Акад. Н. Обрешков“ - 8-10 клас юноши – 2-ро място - Катя Черникова и Светла Петканова