Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Черноморец с важна победа над пряк конкурент
Автор: Екип Burgas24.bg 19:51 / 05.04.2014Коментари (0)1463
©
Отборът на Черноморец победи с 2:1 Славия, като двата тима са в битка за оцеляване в "А" група. Янко Сандански изведе столичани напред през първата част, но с голове на Фонсека и Ангелов бургазлии стигнаха до важния успех.

Янко Сандански откри резултата на стадион "Лазур" в 28-ата минута. Халфът стреля от фаул, стената се разкъса и след рикошет топката влетя в мрежата на Живкович.

В 38-та минута Славия можеше да вкара втори гол, но Радослав Василев изпусна очи в очи с Живкович. Три минути по-късно стражът на "акулите" спаси нов опасен удар, дело на Галин Иванов.

В даденото от рефера продължение Галин Иванов пропусна нова великолепна възможност за второ попадение. Крилото излезе сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

Втората част започна с голям пропуск от страна на Лъчезар Балтанов. Юношата на Левски беше изведен от Манзаро сам срещу Георги Петков, но халфът стреля право в ръцете на вратаря.

Ключовият момент в срещата настъпи в 64-ата минута, когато Цветомир Панов бе изгонен от рефера Николай Йорданов за грубо нарушение срещу защитник на Славия.

Домакините бързо се възползваха от численото си предимство и в 67-та минута Фонсека изравни. Нападателят получи пас в наказателното поле, преодоля двама бранители и с изстрел от 6-7 метра не остави шансове на Георги Петков.

В 80-та минута Черноморец осъществи пълен обрат. Това стана чрез Милчо Ангелов, който се възползва от грешка на бялата отбрана след центриране отдясно, овладя топката, финтира няколко защитници и с диагонален изстрел фиксира крайното 2:1 за Черноморец.

С победата бургазлии заплетеха доста интригата за оцеляването на двата тима през следващия сезон. Възпитаниците на Димитър Димитров-Херо вече имат актив от 34 точки и са на 3 само от Славия, който е на спасителната 10-та позиция.