Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Брутален малшанс за Черноморец срещу Локо в София
Автор: Екип Burgas24.bg 16:58 / 10.04.2014Коментари (7)4354
© Bulfoto
Невероятен малшанс споходи Черноморец при гостуването на Локо в София. Бургазлии спечелиха само точка, след 1:1, а изравнителното попадение на домакините падна в продължението на мача.

Мачът започна равностойно и в началните минути двата тима си размениха по една голова възможност. В 19-ата минута Лъчезар Балтанов стреля неточно към вратата на "железничарите". Много по-чиста бе ситуацията, създадена от домакините в 22-ата минута, когато Гаел проби отляво и центрира към Маркиньос, който бе абсолютно сам в наказателното поле, но стреля в аут. В края на първата част Димитър Илиев бе изпуснат от защитниците на бургазлии и отправи много хубав удар с глава, но за щастие на Живкович кълбото мина встрани от вратата.

Второто полувреме започна равностойно, но в 62-та минута падна и единственото попадение. Милен Василев направи хубав самостоятелен рейд и с техничен удар успя да преодолее Митрев, който не се намеси много добре.

В следващата атака, след грешка в защитата на домакините, "акулите" имаха нова възможност, но я пропиляха.

До края на мача домакините опитаха да отговорят и успяха в даденото от съдията продължение, когато при меле в наказателното поле на бургазлии, Маркиньос се оказа най-съобразителен и вкара за 1:1.

С изпуснатата победа Черноморец можеше да се доближи само на точка от спасителното място, което се заема именно от Локо (София). Сега бургазлии остават на 4 и са с мач повече.

Локо Сф - Черноморец 0:1
(0:1 60' Василев)
(1:1 90+2' Маркиньос)

Локомотив: Митрев, Бранеков, Хаджиев, Трифонов, Елтон, Том, Махамад, Джиби, Гаел, Маркиньос- к., Д.Илиев

Черноморец: Живкович, Гамаков, Манзоро, В.Траянов, Дамчевски, Чико, Стоянов, Балтанов, Шоколаров, Костадинов, Фонсека