Два гола на Платини стигнаха за втората победа на "акулите"
Автор: Екип Burgas24.bg 21:27 / 17.08.2009Коментари (0)2611
С два гола на Мишел Платини Черноморе-Бургас победи коравия си гост Локо (Пловдив) с 2:1 и извоюва втора поредна победа в първенството. Възпитаниците на Красимир Балъков превъзхождаха своя съперник през по-голямата част от мача и логично стигнаха до победата.

"Акулите" започнаха по-добре двубоя от своя съперник. Преди почивката "сините" доминираха изцяло а латиноамериканското трио в нападение бе трудно удържимо за защитата на гостите. Така се стигна до 15-та минута и феноменалното попадение на Платини. При едно центриране от дясно Гонзалез пропусна топката, която тупна в краката на Платини. Бразилецът с техничен удар с пета успя да прати коженото кълбо неспасяемо в мрежата на пловдивчани.

До края на полувремето "акулите" имаха още няколко чисти положения за гол.

В началото на втората част гостите вдигнаха оборотите и това даде резултат. Бразилецът Том от пряк свободен успя да изненада Паскал Борел за 1:1.

"Акулите" се вдигнаха на щурм за нов гол. Резервата Морис изпусна поне 3 чисти голови положения, за да се стигне до 83-та минута, когато отново Платини се извиси над защитата на Локо и с глава отбеляза за 2:1.

За нов обрат гостите нямаха време и сили. По този начин, с втора поредна победа, "акулите" са единствения отбор, който подгони софийските "грандове" с пълен актив от точки.