Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Цвети Пиронкова започна страхотно в Маями
Автор: Стойчо Генов 20:02 / 22.03.2021Коментари (0)1473
©
Цветана Пиронкова стартира с успех на големия турнир в Маями, който при жените е от най-високата категория WTA 1000 и с награден фонд 3,26 милиона долара. Спортист номер 1 на България за 2020 година победи със 7:6 (0), 7:6(4) американката Кейти Макнали. Срещата продължи малко над два часа.

Цвети допусна пробив още в първия гейм, а след това изостана с 0:2. Пловдивчанката обаче отговори с пет последователни спечелени гейма и поведе с 5:2. Пиронкова пропусна един сетбол при 5:4 и сервис на Макнали. Американката от своя страна отговори с четири поредни гейма в своя полза обрат в резултата до 5:6. При този резултат Цвети успя да реализира пробив и така се стигна до тайберк. В него 33-годишната ни красавица не загуби нито една точка и спечели първия сет за 73 минути игра.

Във втория сет Макнил поведе с 5:2, но Цвети върна пробива с гейм на нула за 4:5. При 5:6 българката отрази два сетбола на собствен сервис и вкара сета в тайбрек. В него Цвети поведе с 5:2 и запази преднината си за да затвори мача със 7:4 точки в тайбрека.

Във втория (финален) кръг на квалификациите Цветана Пиронкова ще играе срещу №92 в света Мартина Тревизан от Италия или №143 Олга Говорцова от Беларус.