Спортните новини: Днес (3) | Вчера (1)
Черноморец с класика над Своге
Автор: Екип Burgas24.bg 20:59 / 29.08.2009Коментари (0)1935
Отборът на Черноморец-Бургас поведе класирането на "А" група поне за няколко часа. Възпитаниците на Красимир Балъков постигнаха класическа и лесна победа срещу новака Спортист от Своге. Едно полувреме в прилично темпо бе достатъчно на "акулите" да стигнат до победата, реализирайки три попадения.

Головата серия откри Ектор Гонзалес в 27-та минута, когато засече добре центриране на границата на наказателното поле и направи Кючуков безпомощен за 1:0.

След още 8 минути игра Карбони изведе добре Фернандес, който прехърли Кючуков за 2:0.

След още 5 минути игра Мартин Тошев нахлу от ляво, върна топката на дузпата, където Карбони направи резултата класически.

След почивката "акулите" значително намалиха оборотите, пожалвайки своя съперник и съхранявайки силите си.

Така с 10 точки от 3 победи и 1 реми „акулите" излязоха начело във временното класиране на „А" група. Лидерът преди 4-тия кръг ЦСКА, който е с пълен актив от 9 точки след първите си три мача, приема в неделя „Локомотив" /Мз/. С по 9 точки са също столичните „Локомотив" и „Левски", като последният има мач по-малко.

В следващия, 5-и кръг от първенството на „А" група Черноморец-Бургас гостува на Локо Мездра на 12 септември.