Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Дубльорите на „Черноморец-Бургас” с класическа победа в Монтана
Автор: Екип Burgas24.bg 15:18 / 05.10.2009Коментари (0)718
©
„Черноморец-Бургас" се поздрави с трета победа в първенството на дублиращата група. Възпитаниците на треньорския тандем Владо Стоянов-Мирослав Кралев се наложиха с класическия резултат 3:0 в Монтана срещу едноименния противник. Успехът беше първи за отбора на чужд терен. Стойността му се допълва от факта, че черноморци се представят в групата с формация от юноши, повечето от които старша, но някои и още в младша възраст. В Монтана след почивката в игра дори влязоха и две 14-годишни момчета - Станислав Дрянов и Стоян Калпакчиев.

Младите „акули" наложиха пълно превъзходство в мача от 8-мия кръг на дублиращата група и само малшансът им попречи да поведат в резултата още до почивката. Гостите сътвориха истински сериал от пропуски, а на два пъти топката срещна гредите след удари на Цвятко Петков и Васил Тачев. Логичното се случи през второто полувреме. Течеше 58-мата минута, когато Крум Стоянов проби по левия фланг и центрира, а Тачев хладнокръвно засече кълбото в мрежата. В 65-ата минута „бебето" Дрянов изработи дузпа, реализирана от Стоянов. Само след 2 минути Тачев нокаутира „Монтана" с гол-близнак на първия за 0:3.

„Оставихме отлични впечатления. Много съм доволен от старанието на момчетата. 3:0 беше най-малкият резултат, с който домакините можеха да се отърват", коментира старши треньорът Владо Стоянов.