Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Обрат за България след два гола на Неделев, президентът седна със сина си сред публиката
Автор: Стойчо Генов 23:48 / 12.10.2021Коментари (3)586
©
България постигна втора победа в световните квалификации от Група "С". Нашите постигнаха обрат и се наложиха над Северна Ирландия с 2:1 в 7-ия си двубой от началото на кампанията.

Уошингтън (38) откри за гостите, а Тодор Неделев (53, 63) бе точен за "лъвовете". Двубоя на стадион "Васил Левски" изгледа президентът на републиката Румен Радев в компанията на сина си. Интересното бе, че двамата седнаха сред зрителите в Сектор "А", а не в официалната ложа.

С успеха България има вече актив от 8 точки, с които тимът ни излезе на трето място във временното класиране.

Гостите откриха резултата в 38-ата минута, когато при едно центриране Джош Магенис засече с глава. Иван Караджов спаси, но Конър Уошингтън при добавката вкара с левия крак. Страничният съдия вдигна засада, но след преглед на ВАР се оказа, че голът е редовен.

Обратът настъпи в рамките само на 10 минути, малко след началото на второто полувреме. В 53-ата минута Илиан Илиев опита пас, но след рикошет топката стигна до Тодор Неделев. Той без да се бави шутира с левия крак от около 10-ина метра за 1:1.

Десет минути след това Ивайло Чочев спря топката към звездата на Ботев (Пд) и той с бомбен шут от дъгата пред наказателното поле простреля отново противниковия вратар за 2:1.

България игра в състав:

Иван Караджоев, Иван Турицов, Андреа Христов, Петко Христов, Димитър Велковски, Радослав Цонев (46- Илиан Илиев), Тодор Неделев (72- Доминик Янков), Борислав Цонев (72- Кристиян Малинов), Ивайло Чочев, Кирил Десподов (90+2- Васил Божиков), Атанас Илиев (80- Калоян Кръстев).

+1

След слабата игра на водещите фигури от пловдивските отбори на мача в Литва имаше много драми, талибани, мекици, разправии, чак и декларации за ролята и приноса им в национала. След вчерашния, иначе тъжен за българския футбол, ден поне този спор е разрешен и темата вече е затворена.
Нищо не пишете - днес в Пловдив, в спортната зала има волейболен мач за суперкупата на България.
на 13.10.2021 г.
+1

нЕкой да каже нещо за Тошко? Благодаря за отговорите.
+1

Не разбирам,от 6 национала от Локи кн,ни един не игра!Поне Митю Дузпата да водеше нападението,пък то..

Григор Димитров е в Топ 5 на света по асове през годината
Григор Димитров е кралят на отиграванията и в Монте Карло
Впечатляващо! България с три тенисистки в Топ 20 в световната ранглиста за девойки
Григор Димитров с риск да изпадне от Топ 10
Нургюл Салимова изпусна победа, но намали разликата с първата на Турнира на претендентките