Григор Димитров спаси 2 мачбола и последва чудо в Мелбърн
Автор: Стойчо Генов 12:58 / 07.01.2022Коментари (0)802
©
Григор Димитров проведе страхотна битка и продължава участието си на сингъл в тенис турнира от категория АТР 250 в Мелбърн, Австралия. Най-добрият български тенисист, който е поставен под №3 в основната схема, вече е на полуфинал в надпреварата. Той победи нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп с 2:1 сета - 6:7(5), 6:0, 7:5.

Четвъртфиналният двубой продължи 2 часа и 50 минути. Това бе първа среща между двамата съперници досега. Зандсхулп е №57 в световната ранглиста,
докато Гришо е с 29 позиции по-напред от него.

Припомняме, че в първия си мач от надпреварата хасковлията елиминира много трудно аржентинеца Факундо Багнис с 5:7, 7:6(3), 6:3.

В решителния трети сет днес Григор Димитров изоставаше с 2:5, а при 3:5 спаси два мачбола и върна пробива на съперника си. Последва още един пробив в рекордно дългия 11-и гейм и така се стигна до феноменалния обрат за окончателното 7:5.