Черноморец (Бургас) допусна обрат срещу втория отбор на Локо (Пд)
Автор: Екип Burgas24.bg 12:13 / 26.03.2023Коментари (0)860
Отборът на Локомотив II (Пловдив) се завърна на победния път в Югоизточната Трета лига. “Черно-белите" се наложиха над Черноморец (Бургас) с 2:1 на “Лаута", като двата отбора изиграха бърз и динамичен мач. Гюзелев даде аванс на “акулите", но попадения на Банев и Михайлов донесоха трите точки на пловдивчани.

Първото по-сериозно положение се откри в 7-ата минута. Кръстьо Банев се озова сам срещу стража на гостите, но не успя да го преодолее. В 10-ата минута “черно-белите" отново бяха близо до гола. Тони Лесов комбинира с Банев, който стреля над целта.

В 18-ата минута Черноморец стигна до дузпа – Мартин Паскалев игра с ръка и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Венцислав Гюзелев, който не сбърка за 0:1.

Локомотив II веднага реагира и организира две опасни атаки, които завършиха с изстрели на Васил Църцев и Иван Михайлов.

В 32-ата минута пловдивчани стигнаха до гол. Петър Андреев нахлу в наказателното поле на гостите и стреля, стражът на бургазлии изби, но при добавката Кръстьо Банев се разписа за 1:1.

През втората част Локомотив II отново бе по-активния тим и отново имаше шансове пред Андреев и Банев. Гостите отговориха с опасна атака, в която Кристиан Томов се намери решително.

В 63-ата минута “черно-белите" стигнаха до дузпа – Теодор Фърков бе съборен в наказателното поле. Иван Михайлов застана зад бялата точка и вкара за крайното 2:1.

Гледайте в прикаченото видео репортаж от дербито в Трета лига!