ЦСКА 1948 е полуфиналист в турнира за Купата на България
Автор: Цвети Христова 22:55 / 05.04.2023Коментари (0)513
© Facebook
ЦСКА 1948 е последният полуфиналист в турнира за Купата на България по футбол. Столичният тим победи като гост Арда (Кърджали) с 1:0 след продължения. Двубоят завърши 0:0 в редовното време. В 117-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, която Педриньо реализира и така донесе победата на "червените". Бялата точка беше посочена, след като Милен Желев, игра с ръка в наказателното си поле.

Домакините имаха немалко ситуации, но не успяха да реализират в редовните 90 минути и в продълженията. Преслав Боруков на два пъти пропусна да отбележи.

В началото на второто полувреме пък съдията Валентин Железов отсъди дузпа в полза на Арда, след като топката срещна ръката на Сидклей. След преглед от ВАР обаче реферът промени решението си. Припомняме, че останалите отбори, които се класираха за полуфиналите са Лудогорец, Локомотив (София) и Черно море. Жребият за полуфиналите ще се тегли на 6 април от 11:00 часа.

Стартови състави на двата отбора:

Арда: 36. Симеонов, 8. Желев, 3. Сако, 24. Петков, 20. Лозев, 2. Цонев, 77. Юруков, 10. Ковачев, 99. Иванов, 7. Тунгара, 9. Боруков

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 2. Джонатан, 24. Марин, 87. Петров, 16. Сидклей, 28. Ценов, 39. Умарбаев, 8. Педриньо, 7. Топузов, 99. Кирилов, 25. Сердюк