Имане Хелиф - това име предизвика множество полемики при появата си на Олимпиадата в Париж. Алжирката играе в категория до 66 кг при жените, но има твърдения, че биологичният ѝ пол е мъжкият, въпреки че е допусната участва в олимпийския турнир при дамите.
Надя е лелята на боксьорката. Тя застана пред камерата на NOVA в Париж, за да защити Имане.
"Мисля, че това, което се случва е голяма несправедливост спрямо атлет от нейната величина. Разбиват една спортистка за нищо. Тя си направи тестове и в резултатите имаше нещо нетипично за жена от медицинска гледна точка, но тя няма вина за това. Тя не е мъж“, заяви лелята на Имане.
"Още от малка тя беше привлечена от бокса, но преди полемики нямаше. Всичко беше наред. Излезе навън в чужбина и там нещата не вървяха зле. Започна да печели купи и награди, но проблемите започнаха миналата година на Световното първенство по бокс в Индия. Не разбрахме защо това се случва. Тя извървя целия етап от нулата, но я изключиха от турнира. Това ни отврати, не разбрахме защо идва този удар“, каза Надя.
"Тя изживява това много зле, но не го показва, държи се на ниво, запазва самообладание. Имане е истински спортист. Освен това има нашата подкрепа, на семейството, на целия алжирски народ, но смятам, че страда, много е крехка“, посочи лелята на спортистката.
Тя каза, че не може да каже кой има интерес от този скандал, и че смята, че става дума за завист.
"Тази история е удар върху цялото ни семейство, светът допуска огромна несправедливост. Тя страда много от това, което се случва. Ако нямаше подкрепата на семейството си и на целия алжирски народ, който се обедини, щеше да се сгромоляса", заяви тя.
"Тя блести като звезда и искат да я изгасят, а това боли“, каза още Надя.
Зареждане ...

10:12 / 02.08.2024
1407












Анонимен
на 03.08.2024 г.
При ,,социализма,, всички гребкини, плувкини и лекоатлетки бяха с мустаци,но никой не ги спиране от участие.
_Крис_
на 02.08.2024 г.
"Тя изживява това много зле, но не го показва, държи се на ниво, запазва самообладание." - Мъжко момиче викаш, а?
Анонимен
на 02.08.2024 г.
Русофилите понеже са нискоинтелигентни лаици пак изпадат в неловка ситуация. Оказа се, че двете са родени жени, с женски полови органи и никога не са били мъже. Ами сега? Всички приказки си остават глуповата пропаганда с цел очерняне на цивилизованите страни и отклоняване на вниманието от зверствата на кремълския убиец в Украйна.
Анонимен
на 02.08.2024 г.
Липсват ми 80те.Имаше пе**ли и мастии.Сега джендъри ,инфлуенсърки
Анонимен
на 02.08.2024 г.
Гей боксьор видяхме.Искам да видя циганин скиор
Анонимен
на 02.08.2024 г.
Аз пък имам 20см.бухалка и ще участвам на художествена гимнастика.Съчетание бухалка с топки
Анонимен
на 02.08.2024 г.
У пърделко
Анонимен
на 02.08.2024 г.
Да си направят олимпиада за траверси
Анонимен
на 02.08.2024 г.
не виждам да прилича по нищо на жена.
Локo Пловдив 1926
на 02.08.2024 г.
Всички фенове от всички фракции на черно-белите сме такива като Имане Хелиф, но това не ни пречи да сме истински п0тки и да мразим до смърт жълто-черните гиганти.
tikom
на 02.08.2024 г.
И кое точно я прави "трансджендър"? Родила се е жена, не си е сменяла пола. Всичките спецове по маски, ваксини, кемтрейлс и свтовни конспирации за един ден станаха и лекари. Айде няма нужда!
Коментарите са на публикуващите ги. Burgas24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.