Минимална победа за юношите до 19 г. в Севлиево
Автор: Екип Burgas24.bg 15:52 / 12.04.2011Коментари (0)716
©
Черноморец - Бургас спечели минимална, но изключително ценна победа с 1:0 при гостуването си на Видима - Раковски в 24-ия кръг от първенството в Елитната юношеска група до 19 г.

Единствения гол на мача в Севлиево падна още във 2-рата минута. С глава го вкара Денис Тодоров, който хитро беше заел позиция на задна греда. За жалост, само след десетина минути голмайсторът и друга основна фигура в средата на терена - Михаил Кушинов, бяха сменени принудително заради контузии. В хода на срещата Милен Гамаков направи фрапантен пропуск пред вратата на домакините. Четвърт час преди края отлично в игра се включи Костадин Велков, който отсъстваше близо година след лечение на тежка травма. В 81-вата минута завърналият се в тима Мирослав Радев получи втори жълт картон и беше изгонен, но гостите удържаха крехката си преднина.

Бургаските юноши имат актив от 42 точки и остават сред фаворитите за спечелване на медали от първенството в групата до 19 г. В следващия, 25-и, кръг възпитаниците на треньора Антон Спасов посрещат ЦСКА на 19 април.