Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Нефтохимик загуби дербито на Югоизточната "В" група от Ботев
Автор: Екип Burgas24.bg 20:43 / 05.06.2011Коментари (26)7542
© Burgas24.bg
Нефтохимик загуби с 2:3 от шампиона на Югоизточната "В" група Ботев в последния мач от сезона, игран на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

"Канарчетата" поведоха в резултата още в 11-ата минута след попадение на топреализатора на тима и първенството Атанас Курдов. Пет минути по-късно Курдов удвои резултата за Ботев, възползвайки се от груба грешка в защита на Нефтохимик. В средата на първото полувреме Нафтата намали резултата на 2:1.

Още в самото начало на второто полувреме Нефтохимик възстанови равенството. Точен за "шейховете" бе Георги Алексиев. В 76-ата минута Ботев поведи отново в резултата след една чудесна атака между Николай Манчев, Светослав Асенов и Атанас Курдов, завършела с гол от последния вкарвайки своя хеттрик в мача и оформяйки крайното 3:2 за Ботев.

След края на двубоя Нефтихимик получиха купа за 2-то място в първенството, връчена от председателят на зоналния съвет на БФС-Пловдив Димитър Енчев.