Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Черноморец надигра с 2:0 Черно море в морското дерби
Автор: Екип Burgas24.bg 18:31 / 01.10.2011Коментари (15)2899
© Impact Press Group
Черноморец - Бургас надигра с 2:0 Черно море в морското дерби на България, в мач от 8-ия кръг на "А" група.

Двубоят на стадион "Тича" бе много приятен за гледане с доста положение пред двете врати. "Моряците" започнаха по активно срещата, като създадоха добри положение за гол пред вратаря Стоян Колев, но без гол. В първата си опасна атака Черноморец успя да открие резултата. Рикардо Асис проби отляво, след което центрира в наказателното поле към Георги Андонов, който вкара коженото кълбо за 1:0. Само три минути по-късно гостите можеха да удвоят преднината си, след нов бърз пробив на Асис отляво, който центрира на главата на Жужу, а той цели напречната греда. В 74-ата минута акулите убиха интригата в двубоя с втори гол. Асис пак бе основното действащо лице за бургазлии и използва неразчетено излизане на Пиргов, за да чукне преди вратарят да стигне до топката, към мрежата. Тя се удари в гредата и мина гол линията, въпреки опитите на притичали двама защитници да изчистят.

След тази победа Черноморец излезе на трето място във временното класиране с актив от 18 точки. Черно море е седми с 13 точки.