Нефтохимик разгроми Доростол
Автор: Екип Burgas24.bg 18:10 / 15.10.2011Коментари (15)4522
Нефтохимик разгроми Доростол (Силистра) с 7:1, в мач от 9-ия кръг на Източната "Б" група. "Шейховете" свършиха работата си още през първите 45 минути.

Бургазлии откриха резултата още в 2-ата минута на двубоя чрез Симеон Златев. Халфът засече центриране на Николай Костов от границата на наказателното поле и откри за 1:0. Пет по-късно Момчил Желев удвои. В 20-ата минута капитанът на Нафтата Стойко Сакалиев направи резултата класически. Нападателят бе съборен в наказателното поле и съдията посочи бялата точка, и Сакалиев сам реализира 11-метровият наказателен удар. В края на първото полувреме Сакалиев вкара втория си гол в мача. Голмайсторът бе изведен зад отбраната на гостите и технично прехвърли стража Тодор Тодоров за 4:0.

През втората част паднаха нови четири гола. Първо в 55-ата Мариян Генов отбеляза красиво попадение от фаул за Силистра и намали на 4:1, но само пет минути по-късно Милен Христов покачи на 5:1. До края на мача във вратата на гостите за "шейховете" се разписаха Петър Колев и Йордан Йорданов.

След тази победа Нафтата зае 4-то място с актив от 15 точки. Доростол са последни с 5 точки.

-2

Когото трябва не можем да бием,а сега на умряло куче нож вадим.
0

честита победа и все така напред!.....за милен ...ами доста направи и прави за отбора,така че и доживотно да му пишат по един гол-няма да сбъркат!браво и на стойко за жеста да играе пак за нас!
-1

Мената (Милен Георгиев) е страшен, вкарва голове дори без да играе!!! Това се нарича предизборна агитация! Евала! ;)