Нефтохимик взе регионалното дерби с Несебър, но остана на 3-то място
Автор: Екип Burgas24.bg 19:14 / 28.04.2012Коментари (4)2826
Отборът на Нефтохимик спечели с 3:1 регионалното дерби срещу Несебър в мач от 23-ия кръг на Източната "Б" група. Головете за "шейховете" реализираха Момчил Желев (51), Любомир Божинов (58) и Васил Калоянов (64). Точен за "делфините" бе Ивайло Димитров секунди преди края на първата част.

Бургазлии започнаха много силно първите минути, създадоха добри атаки, но без гол. След половин час игра Милен Христов откри за домакините, но голът му бе отменен заради засада. Малко по-късно Несебър имаше чудесна възможност да открият, но ударът на Добри Орловски от фаул намери гредата. В последните секунди на първата част гостите все пак откриха резултата чрез Ивайло Димитров, който вкара много красив гол с глава, засичайки центриране на Орловски отляво.

След почивката на терена имаше само един отбор и това бе Нефтохимик, който доминираше изцяло на своя опонент и успя да обърне резултата в своя полза за по-малко от 20 минути.

Само шест минути игра бяха нужни на "зелените" да възстановят равенството. Момчил Желев бе оставен непокрит в пеналта и с прецизен удар вкара за 1:1. В 58-ата минута Галин Димов с хубав пас намери Любомир Божинов и тай с удар от границата на наказателното поле вкара за 2:1. Само пет минути по-късно Васил Калоянов вкара нов гол във вратата на Несебър и фиксира крайното 3:1 за Нефтохимик.

След тази победа Нефтохимик заема 3-то място с 40 точки. Първи е Етър с 43, следван от Любимец с 41.