"Акулите" с категорична победа в Монтана, стискат палци довечера за ЦСКА
Автор: Екип Burgas24.bg 19:17 / 23.05.2012Коментари (1)1045
©
Отборът на Черноморец Бургас записа категорична победа с 4:2 като гост на Монтана в последния мач от "А" група и направи всичко възможно, за да може да участва в Европа през следващия сезон. За целта обаче ЦСКА трябва да стане шампион на България, за да може "акулите" да играят в евротурнирите.

Иначе двубоят на "Огоста" започна перфектно за бургазлии, които след 120 секунди игра вече водеха в резултата с гол на Преслав Йорданов. До края на първата част Черноморец вкара втори гол дело на обичайно заподозрение Атиф Щаешу.

След почивката Монтана върна интригата в срещата чрез Воденичаров, който се възползва от пас на Даниел Гаджев. Всичко в мача се реши в 65-ата минута, когато вратаря на домакините Ивайло Яначков получи директен червен картон, за игра с ръка извън наказателното поле. От свободния пряк свободен удар Венци Христов изведе в коридор Николай Николов, който вкара за 3:1. Пет минути преди края гостите вкараха нов гол във вратата на Монтана. Резервата Боли намери Венци Христов в пеналта и той с удар в горния ляв ъгъл реализира за 4:2.

В добавенето от рефера продължение Димитър Красимиров Илиев вкара втория гол за домакините и фиксира крайното 4:2 за Черноморец.