Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Черноморец загуби с 0:2 от Локо в Пловдив
Автор: Екип Burgas24.bg 19:06 / 31.03.2013Коментари (38)1841
Черноморец Бургас загуби визитата си на Локомотив Пловдив с 0:2 в мач от 19-ия кръг на А група, игран днес на "Лаута". Головета за "черно-белите" вкараха Станислав Маламов (62) и Четин Садула (72).

Първата част на стадион "Локомотив" в Пловдив се запомни единствено с гредата на Преслав Йорданов. Нападателят бе изведен на стрелкова позиция от Уатара, който с далечен удар нацелия напречната греда.

Домакините навлязоха по-добре в срещата след почивката и с два гола в рамките на 10 минути достигнаха до победата.

В 62-ата минута след едно разбъркване в наказателното поле на бургазлии Станислав Маламов се оказа най-съобразителен в пеналтерията и успя да мушне топката под плонжа на Стоян Колев.

Десет по-късно домакините решиха изхода в мача с втори гол дело на Четин Садула. Само минута след като се появи в игра бившия играч на Етър успя да засече центриране отляво и с глава се разписа за крайното 2:0. Това бе и първи гол за Садула с "черно-белия" екип.

След втория гол Черноморец взе инициативата в мача, но така и не успя да създаде чисти голови положения. В края на мача резервата Станислав Дрянов можеше да отбележи почетен гол за "акулите", но ударът му премина покрай вратата

Локо - Черноморец 2:0
1:0 Маламов (62)
2:0 Садула (72)

Локо: Господинов, Атанасов, В. Георгиев, Кавдански, Атанасов, Д. Георгиев, Златински-к, Юруков (83' Тимонов), Маламов, Стефанов (64' Мирчев), Абушев (72' Садула)

Черноморец: Колев, Дянков-к, Паланков, Балджийски (63' Балтанов), Йорданов, Траянов, Пехливанов, Цонков (75' Дрянов), Уатара (66' Арно), Юсев, Филипов