Нефтохимик падна от Литекс в контрола
Автор: Екип Burgas24.bg 23:03 / 22.06.2013Коментари (0)1705
©
Тимът на Литекс започна с победа в предсезонните контроли. В първия си спаринг за лятото оранжевите победиха заслужено с 2:0 новака в групата Нефтохимик. Успехът дойде закономерно след почивката с голове на защитника Васил Божиков и кариоката Жуниор. Наставникът Златомир Загорчич даде шанс за изява на всичките си налични футболисти, пускайки в игра две различни единайсеторки във всяко полувреме. Участие на взеха единствено възстановяващите се от травми играчи, както и албанецът Ваюши, който се очаква да се присъедини скоро към подготовката. Дебют през първата част направиха две от новите попълнения. На върха на атаката заигра Мирослав Манолов, а в средата на терена оперираше Джемал Берберович. Именно босненецът отправи в 16-та минута първия по-сериозен удар към вратата на гостите, но Караманов хладнокръвно отрази.Шанс имаше също пред Цветанов и Бодуров, но без успех. Въпреки голямата жега, двата тима действаха в добро темпо и се стараеха да покажат открит футбол, но без да създадат чисти голови ситуации. Веднага след подновяването на играта ловчанлии сътвориха опасна атака, но никой не успя да засече прострелния пас на Десподов. Първи минути с оранжевата фланелка след почивката записа и колумбийският таран Джордан, в единайсеторката личаха имената и на три момчета от юношеската формация, станали шампиони в Елитната група преди няколко дни. В 74-та минута превъзходството на Литекс все пак бе материализирано след гол на Васил Божиков.Бранителят се извиси в пенала при центриране от корнер на Томи Костадинов и с глава откри резултата. Малко след това при сериозно разбъркване пред вратата на бургазлии, последователно Костадинов, Жуниор и Джордан се разминаха с ново попадение. В 89-та минута младокът Реян Даскалов показа отличен поглед върху играта и с прецизен пас намери връхлитащия на скорост бразилец Жуниор. Кариоката напредна и технично оформи крайното 2-0 в двубоя.