Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Черноморец загуби гостуването си в Ловеч
Автор: Екип Burgas24.bg 20:03 / 04.12.2013Коментари (1)1206
© pfclitex.com
Литекс изигра поредния си силен домакински двубой и би заслужено и безапелационно Черноморец с 3-1 в студената декемврийска вечер.

Оранжевите направиха много силно първо полувреме, когато албанците Ваюши и Джазула асистираха за 2 гола на Джордан и той даде солиден аванс за своите. Нападателят има вече на сметката си 10 попадения от началото на сезона.

Бургазлии намалиха след почивката, но Джазула сложи точка на спора с попадение от дузпа.

Победата позволи на ловчанлии да скъсят разликата с лидера Лудогорец, който направи реми 1-1 с Черно море вкъщи и вече води само с 4 точки в класирането.

Литекс - Черноморец 3-1
1-0 Джордан (6)
2-0 Джордан (38)
2-1 Пехливанов (66)
3-1 Джазула (76)-дузпа

Литекс: Евг.Александров, Стр.Попов, Ил.Миланов, Недялков, Славчев (83-Руменов), Ал.Цветков, Джазула, Ваюши, Джордан (66-Манолов), Цветанов (77-Златинов)

Черноморец: Дашев, Филипов, Т.Траянов, Пехливанов, Манзоро, В.Траянов(84-М.Ангелов), Гамаков, Баламанджи (68-Павлов), Маркиньо, Амари, Чико