Нефтохимик завърши годината с тежка загуба от Левски
Автор: Екип Burgas24.bg 15:55 / 15.12.2013Коментари (0)1456
Нефтохимик загуби с 1:6 от Левски в последния си мач за годината от 23-ия кръг на "А" група.

Орлин Старокин изведе "сините" напред още в 6-ата минута. Бившият играч на бургазлии се разписа след като отклони от фаул удар на Гари Родригес. Минути по-късно Петър Димитров беше близо до възстановяването на резултата, но останал сам срещу Пламен Илиев не можа да го преодолее.

Димитър Макриев удвои преднината на Левски в 15-ата минута, а в 33-ата нападателя направи резултата класически, възползвайки се от чудесен пас на Антонио Вутов.

Гари Родригес вкара нов гол във вратата на Нефтохимик в 71-ата минута след чудесно двойно с Ларсен Туре, а две минути след това Александро Перес си вкара автогол за 1:4.

Родригес вкара втория си гол в мача в 78-ата минута от дузпа, а крайният резултат на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен оформи резервата Илиян Йорданов.

Нефтохимик - Левски 1:6
0:1 Старокин 6'
0:2 Макриев 15'
0:3 Макриев 33'
0:4 Родригес 71'
1:4 Перес 73' (авт)
1:5 Родригес 78' (д)
1:6 Ил. Йорданов (90)