Черноморец загуби битката за оцеляване
Автор: Екип Burgas24.bg 16:03 / 15.12.2013Коментари (1)1678
© Bulphoto
Отборът на Черноморец приключи 2013 година със загуба, след като в гостуването си от 23-ия кръг на "А" група загуби с 0:2 от Славия.

Чавдар Янков изведе белите напред в средата на първата част, а точка на спора сложи Венелин Филипов, който си вкара автогол в 62-та минута.

"Акулите" можеха да направят последните минути интересни, след като в 85-ата Баламанджи уцели напречната греда. Африканецът проби отдясно в наказателното поле и стреля от 16 метра, но Петков изби. Топката отново се върна при него, ала този път силният му удар срещна гредата над вратаря. Резервата Маркиньо първи стигна до кълбото, но изстрелът му с глава бе избит от Стефан Велков.

С тази победа Славия взе сериозна преднина пред Черноморец в борбата за оцеляване. Белите вече имат 27 точки, а отборът на Херо остана с шест по-малко и се закотви в зоната на изпадащите тимове.

-1

Шарани , Нефтохимик и да го има и да го няма в момента за града не оказва такова значение, но вие ако изпаднете и бай Митко с бай Киряк ако ви затрият и продадат този свещен стадион( защото е във вашите ръце) и там се постоят молове или кооперации , искам всички да емигрирате от Бургас

Нургюл Салимова изпусна победа, но намали разликата с първата на Турнира на претендентките