Обединеният отбор на Бургас завърши 1:1 с Несебър
Автор: Екип Burgas24.bg 18:20 / 28.01.2015Коментари (2)2025
©
Отборът на ПФК Бургас завърши 1:1 с Несебър в първата си контрола за 2015 г. Резултатът бе открит в 75-ата минута от Слави Костенски. Минутка по-късно Несебър изравни чрез Иван Янчев. При резултат 0:0 бургазлии удариха две греди, а техен гол бе отменен поради твърде съмнителен фаул в атака на Петър Патев.

През първото полувреме ПФК Бургас владееше изцяло инициативата, като първото по-сериозно положение бе създадено в 14-ата минута. Андонов центрира в наказателното поле, Карадаи засече с глава, но топката мина на сантиметри в аут. В 30-ата минута дойде и най-красивото изпълнение в двубоя. Вратарят на Несебър изчисти лошо топката напред. Любомир Любенов овладя извън наказателното поле на гърди и от воле стреля. Топката прехвърли стража, но се отби в напречната греда.

През второто полувреме натискът на Бургас се усили още повече. Само след 5 минути игра топката отново се отклони в напречната греда, след центриране от корнер и серия от рикошети вътре в наказателното поле на Несебър. 5 минути по-късно Симеон Мечев напредна отляво по нападението на бургазлии и бе фаулиран. Главният арбитър Ахмед Ахмед отсъди фаул, но останаха сериозни съмнения, че интервенцията срещу Мечев бе извършена вътре в наказателното поле. В 60-ата минута Тодор Гочев отправи силен изстрел по диагонала, който вратарят на Несебър изби с мъка в ъглов удар. При последвалото му изпълнение Петър Патев засече с глава в мрежата. Съдията обаче отмени попадението заради твърде съмнителен фаул в нападение. В 70-ата минута Станислав Жеков получи червен картон, но по договорка между двата клуба бургазлии останаха с 11 души на терена, като отстраненият от игра бе заменен. В 75-ата минута игровото превъзходство на Бургас бе материализирано. Слави Костенски засече с летящ плонж центриране на Красимир Илиев за 1:0. Веднага след изпълнението на центъра пък Несебър изравни чрез Иван Янчев. Бургас можеше да стигне до победата, но удар с глава на Ахмедов мина малко над напречната греда.

Състав ПФК Бургас: Г. Стоянов, Ст. Калпаклиев, П. Патев, Ст. Жеков, Т. Гочев, Д. Георгиев, Ж. Хаджиев, С. Мечев, Р. Андонов, Ир. Карадаи, Л. Любенов (Хр. Славов, Ст. Кижев, Сл. Костенски, Ахм. Ахмедов, М. Радев, Кр. Илиев, Яс. Тузаков)