Черноморец Бургас победи Берое с 3:0 в контролен мач
Автор: Екип Burgas24.bg 17:12 / 10.10.2008Коментари (0)747
© ПресслужбаЧерноморец
Пред около 300 зрители отборът на Черноморец Бургас се наложи над кандидата за влизане в майсторската група Берое с класическото 3:0 в контролен мач игран на стадион "Лазур". Домакините бяха по-мотивирания отбор и контролираха играта през по-голямата част от двубоя.

Резултата откри Марин Петров в 17-та минута след плътен удар от около 7-8 метра. Малко по-късно той пропусна да удвои, след като пропусна от бялата точка за нарушение отсъдено за спъване на Костадин Дяков. До края на полувремето и двата отбора си размениха по няколко удара към вратите, без да застрашат особено футболистите с №1.

През втората част и двамата треньори направиха много смени и пуснаха в игра всички свои футболисти. В 51-та минута Георги Божилов изведе Бамба очи в очи с вратаря на гостите и нападателят не сгреши - 2:0 за Черноморец Бургас. В края на двубоя при едно разбъркване пред наказателното поле, топката отново попадна в Георги Божилов, който напредна в полето и с техничен удар оформи крайното 3:0.

През второто полувреме в игра за "акулите" влезе нигерийския халф Фабиан, който е на проби. Поради контузии двубоя пропуснаха Дуду, Веселин Пенев и Тодорин Димитров.

Старши треньорът Димитър Димитров даде три дни почивка на отбора. Следващата тренировка на „акулите" ще бъде в понеделник от 16.30 часа.