Черноморец Бургас с втора загуба, отново в София
Автор: Екип Burgas24.bg 16:04 / 10.11.2008Коментари (0)1243
Черноморец Бургас загуби за втори път през сезона, като това стана отново при гостуване в София. "Акулите" отстъпиха с 2:0 на Славия в столицата, като показаха доста бездушна игра и почти не създадоха опасности пред противниковата врата. Червен картон за груб фаул получи Ванчо Траянов десетина минути преди края.

Срещата започна с гол от съблекалните - още във втората минута след многоходова комбинация Дениран Ортега отблизо вкара след пас на Галин Иванов. В следващите няколко минути футболистите на Черноморец Бургас създадоха няколко по-добри положения, но не се стигна до нищо сериозно, като на два пъти Бамба нямаше късмет пред гола.

Асистиралият за първото попадение Галин Иванов можеше да удвои с удар от границата на наказателното поле, но топката срещна напречната греда зад Иван Чворович. В 25-ата минута отново той опита далечен изстрел, който премина застрашително покрай гредата на Черноморец Бургас.

Най-чистият пропуск на "белите" бе минута по-късно, когато Ортега се измъкна от защитниците на Черноморец Бургас, но след като прехвърли Чворович, топката премина покрай гредата. В последните минути на полувремето "акулите" притиснаха Славия в тяхната половина, но не успяха да достигнат до реално голово положение.

Втората част отново започна вяло, а в 60-ата минута картината за бургазлии стана съвсем неприятна. Хитър пас на Тодор Колев изведе Галин Иванов, който вкара вторият гол в мача без проблеми, сам срещу Чворович. След гола "белите" намалиха оборотите, но "акулите" не успяха да се възползват от това.

Десетина минути преди края Ванчо Траянов извърши груб фаул, за който главният съдия Ивайло Стоянов му показа червен картон. Численото равенство бе възстановено само 5 минути по-късно, когато Мбайе Диоп от домакините също бе изгонен. Това е втора загуба за Черноморец Бургас, които останаха на шесто място в класирането.