Сладка победа! Нефтохимик удари Берое и се реваншира на феновете
Автор: Екип Burgas24.bg 20:53 / 21.08.2016Коментари (2)2695
Сладка първа победа извоюва Нефтохимик тази вечер на стадион "Лазур", предаде репортер на Burgas24.bg.

"Шейховете" удариха Берое с 1:0 в мач от 4-ия кръг на Първа професионална футболна лига. По този начин момчетата на Димчо Ненов се реваншираха на феновете за срамното поражение с 1:5 от ЦСКА в предишния кръг.

Единственото попадение в мача отбеляза резервата Емануил Манев в 59-ата минута. И тази вечер невероятните фенове на Нефтохимик се представиха като 12-и играч и не спряха да подкрепят своя отбор от първата до последната минута.

Във ВИП-ложата за пръв път от години насам седна легендарният футболен бос Христо Порточанов, който изгледа мача в компанията на Еролин Кючуков. По трибуните бяха забелязани още председателят на общинския съвет Костантин Луков, Живко Табаков, Евгений Мосинов, Калчо Белов, Ангел Божидаров и други представители на политическия елит и бизнеса в Бургас.

Мачът започна равностойно, като първото по-интересно положение за Нефтохимик дойде в 25-ата минута. Михаел Орачев шутира, вратарят на старозагорци парира удара му, но топката отскочи опасно от ръцете му. За жалост обаче наблизо нямаше нападател на Нефтохимик.

След почивката домакините излязоха по-концентрирани и все по-често поглеждаха към вратата на противника. Влезлият като резерва Емануил Манев се оказа жокерът на Димчо Ненов. В 59-ата минута Иван Вълчанов преодоля Венци Василев и пусна отличен пас към Манев, който стреля мощно от движение и опъна мрежата на Берое. В 70-ата мощен шут на Иван Вълчанов от границата на наказателното поле бе париран от Благой Макенджиев.

Нефтохимик: Янко Георгиев, Яни Пехливанов, Костадин Велков, Виктор Хомей, Марко Ранджелович, Любомир Божинов, Михаел Орачев (88 Ангел Грънчов), Иван Вълчанов, Николай Дюлгеров, Александър Александров (55 Емануил Манев), Костадин Хазуров (81 Живко Петков)

Берое: Благой Макенджиев, Веселин Пенев, Илия Миланов, Иво Иванов, Венци Василев, Георги Божилов, Васил Панайотов (46 Том), Кохей Като (75 Алекс Колев), Неманя Милисавлевич, Ерик Почански (55 Станислав Дрянов), Александър Василев