Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
След два гола на "акули", Черноморец завърши наравно с Миньор
Автор: Екип Burgas24.bg 20:59 / 17.11.2008Коментари (0)1615
© Burgas24.bg
Футболистите на Черноморец Бургас не успяха да победят Миньор Перник(в жълто-черно)
Черноморец Бургас допусна грешна стъпка в 13-ия кръг на "А" група, след като завърши 1:1 в домакинството си срещу Миньор Перник. Любопитното бе, че и двата гола бяха дело на футболисти на бургаския клуб - първия гол вкара Николай Кръстев, а второто попадение - за Миньор - реализира Борислав Стойчев, който си заби автогол.

Срещата започна малко по-добре за гостите, които държаха повече топката през първите десетина минути. След това обаче "акулите" се събудиха и набързо създадоха няколко много опасни положения. В 11-ата минута Георги Божилов пробва ефектна задна ножица в наказателното поле, топката рикошира в ръката на защитник на Миньор, но съдията не свири дузпа. Само минута по-късно падна първия гол. След центриране на Любенов, Николай Кръстев стреля с глава и опъна мрежата на Миньор.

В минутите до края на полувремето футболистите на Черноморец Бургас имаха още няколко добри възможности. Пропуски направиха Джайеоба, Божилов и Любенов. Младият талант на "акулите" бе най-близо в 32-ата минута, когато след удар с глава топката облиза гредата.

Възпитаниците на Херо обаче намалиха оборотите след почивката и бяха наказани. Първо Хазуров бе близо до гол, след опит за прехвърлящ удар над Чворович, но топката излезе в аут. В 60-ата минута обаче късметът обърна гръб на "сините". След центриране от футболист на Миньор, Борислав Стойчев засече топката в собствената си врата и изравни резултата.

След гола "акулите" отново опитаха опасни удари. Георги Божилов отново пробва на няколко пъти, но нямаше шанс да вкара гол. Дянков също нямаше късмет в завършващата фаза. Марин Петров пък изпусна най-чистата възможност в последните секунди, когато излезе сам срещу вратаря Иванов, но пропусна.