Груба грешка в отбрана доведе до загуба на Нефтохимик от Ботев
Автор: Екип Burgas24.bg 20:59 / 27.08.2016Коментари (4)1544
Ботев (Пд) победи нефтохимик с 2:1 в мач от 5-ия кръг на Първа професионална лига, предаде кореспондент на Burgas24.bg от Пловдив. Двубоят в квартал "Коматево" бе дебютен за новия треньорски тандем в Ботев - Николай Киров и Иван Кочев. Двамата ще предадат щафетата утре или във вторник на бъдещия наставник на отбора Николай Митов.

Жоао Паоло (14) и Серкан Юсеин (55) бяха точни за домакините, докато за бургазлии се разписа Костадин Велков в 41-ата минута.

Победата бе втора за Ботев от началото на сезона. С нея "канарчетата" изскочиха на 7-о място във временното класиране с актив от 7 точки. "Шейховете" останаха 11-и с 4 точки.

Ботев откри резултата в 14-ата минута. Тодор Неделев хвърли 30-метров пас към Жоао Паоло, който се озова сам срещу вратаря. Последва финт, след което бразилецът мушна топката в мрежата за 1:0.

В 41-ата минута Костадин Велков изравни с глава от 4-5 метра след центриране от корнер и последвало разбъркване в наказателното поле.

В 55-ата минута Ботев изкова победата след груба грешка на Марко Ранджелович. Защитникът опита да върне с глава топката към своя вратар, но до нея стигна Иван Стоянов. Той центрира остро в малкия пеналт, където връхлитащият Серкан Юсеин я засече с крак за крайното 2:1.

Това бе първи гол за Серкан Юсеин с екипа на Ботев.

СТАТИСТИКА:

Ботев - Нефтохимик 2:1
Голмайстори: 1:0 Жоао Паоло (14), 1:1 Костадин Велков (41), 2:1 Серкан Юсеин (56)

Ботев: Георги Георгиев, Милен Кикарин, Радослав Терзиев, Цветомир Панов, Кристиан Димитров, Стенио, Серкан Юсеин (79- Меледже), Тодор Неделев, Фелипе Бризола (69- Асен Чандъров), Жоао Паоло (89- Наско Милев), Иван Стоянов.

Нефтохимик: Янко Георгиев, Яни Пехливанов (74- Боян Георгиевски), Костадин Велков, Виктор Хомей, Марко Ранджелович, Емануил Манев (68- Георги Чакъров), Любомир Божинов, Михаел Орачев, Иван Вълчанов, Николай Дюлгеров (58- Живко Петков), Костадин Хазуров.