Ранен гол донесе победата на Созопол в дербито на Втора лига
Автор: Екип Burgas24.bg 22:01 / 21.10.2016Коментари (0)2268
©
Ранен гол донесе победата на Созопол срещу гостуващия Септември София с 1:0 в дербито на 10-ия кръг от първенството във Втора лига. Станимир Баев донесе ценните три точки за домакините.

Още в 4-ата минута набитият здравеняк се възползва от дълъг извеждащ пас на Деян Христов и закичи топката в горния десен ъгъл на капитана Валентин Галев. В ответната атака Костадин Аджов изскочи на чиста позиция и можеше да изравни, но Мартин Теменлиев го надигра с цената на поражения в слънчевия сплит.

Вратарят на "вампирите" имаше още две решаващи намеси до почивката. В 26-ата минута "потърпевш" от вещината му се оказа останалия сам срещу него Асен Чандъров, а в 28-мата и Благой Наков не можа да се зарадва на доброто си изпълнение от фаул.

През второто полувреме домакините продължиха да играят дисциплинирано в защита, но не пропускаха всеки сгоден момент за контраатака. Така в 78-мата минута се стигна до удар в напречната греда от воле на Деян Христов. Септември се отчете само с едно по-опасно слизане на Аджов, чийто шут обаче прати топката високо над рамката.
Созопол регистрира седма поредна "суха мрежа" /шест мача без допуснат гол във Втора лига и един за купата/, което даде повод за основателно задоволство на старши треньора Румен Димов. Като основни аргументи за победата в дербито той изтъкна мъжеството на своите възпитаници, както и отличното спазване на тактическите указания.