Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
Прероден Нефтохимик удари благоевградските орлета
Автор: Екип Burgas24.bg 17:03 / 04.11.2016Коментари (0)1900
Нефтохимик записа важна победа в луд мач от 13-и кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Лазур" в Бургас. Футболистите на Христо Янев удариха Пирин Благоевград с 3:1, предаде репортер на Burgas24.bg. Головете за "шейховете" отбелязаха Иван Вълчанов, Марко Ранджелович и Костадин Хазуров. Почетното попадение за благоевградските "орлета" е дело на Владислав Златинов.

Домакините бяха по-активни през първата част, но така и не съумяха да създадат сериозна опасност пред вратата на Красимир Костов и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Първият гол падна в 58-ата минута, когато Вълчанов направи добър рейд и с премерен удар от границата на наказателното поле изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Пирин. Три минути по-късно Бургазлии удвоиха преднината си. Мариян Огнянов центрира от корнер в наказателното поле на гостите, където Ранджелович засече топката с глава и я изпрати във вратата на Костов.

Играчите на Стефан Генов се окопитиха и успяха да върнат едно попадение в 64-ата минута. Тони Тасев центрира в наказателното поле на домакините, където Владислав Златинов бе оставен непокрит и успя да изненада Георгиев.

Крайното 3:1 оформи Костадин Хазуров от дузпа, отсъдена за фаул на Тасев срещу Михаел Орачев. С успеха си Нефтохимик се изкачи до 12-о място с 11 точки, докато Пирин е на 10-а позиция с 14.

НЕФТОХИМИК: 1.Янко Георгиев, 2.Костадин Велков (46 - 6.Марко Ранджелович), 26.Виктор Хомей, 25.Ангел Грънчов, 22.Емануил Манев, 13.Йордан Йорданов (41 - 24.Костадин Хазуров), 21.Мариян Огнянов, 89.Станислав Маламов (77 - 17.Румен Руменов), 19.Михаел Орачев, 7.Иван Вълчанов, 8.Николай Дюлгеров

ПИРИН: 76.Красимир Костов, 18.Юлиан Попев, 3.Румен Сандев, 14.Стилиян Николов, 21.Александър Башлиев, 24.Антон Костадинов, 6.Орлин Старокин, 15.Димитър Благов (62 - 9.Владислав Златинов), 10.Ндуе Муйеци (46 - 19.Станислав Костов), 7.Тони Тасев, 11.Даниел Младенов