Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Славия помля Нафтата с 5:2, бургазлии с последен шанс за оставане в елита
Автор: Екип Burgas24.bg 21:46 / 29.05.2017Коментари (0)2810
Разгромна загуба с 2:5 записа Нефтохимик във втория плейаут със Славия, който се игра на националния стадион в София. В първата среща белите победиха с 1:0 и с общ резултат 6:2 се бетонираха в Първа лига.

Бургазлии от своя страна играха крайно колебливо и с нищо не показаха, че заслужават мястото си в елита. Този петък те ще получат наистина последен шанс за спасение. В един-единствен двубой в Стара Загора, футболистите на Христо Янев трябва да елиминират коравия тим на Витоша Бистрица, който завърши трети във Втора лига.

Сердер Сердеров откри във 2-ата минута, три минути по-късно Георги Хашев си отбеляза автогол, а Ивайло Димитров направи резултата класически в 17-ата минута. В 57-ата минута Хашев се реваншира за грешката си и се разписа във вратата на Славия, но белите добавиха нови две попадения - чрез Ивайло Димитров в 64-ата минута и чрез Стефан Велев в 72-ата. Крайното 5:2 оформи Мариян Огнянов три минути преди края на срещата.

Мачът започна кошмарно за "шейховете", който до 5-ата минута вече падаха с 0:2. Още във втората минута домакините откриха резултата след безобразна игра в защита за гостите. Вратарят Георги Петков изрита топката далеч напред, а тя бе оставена така, че да изведе Божидар Васев очи в очи с вратаря. Крилото действа разумно и пусна вляво за Сердер Сердеров, който се разписа на празна врата.

Три минути по-късно защитниците пред Янко Георгиев отново се провалиха грандиозно. Играчите на Христо Янев загубиха топката в собствената си половина, а Сердеров с глава изведе Васев в наказателното поле. Там Ранди Онуоха застигна играча на "белите", но опитът му изчистване срещна тялото на Георги Хашев и топката се оплете в мрежата за 2:0.

В 17-ата минута интригата в мача Славия тотално уби интригата в мача. Божидар Васев центрира отляво, а Ивайло Димитров с ефектен плонж стреля с глава от 7-8 метра. Топката срещна лявата греда и после влетя във вратата на Георгиев.

Нефтохимик намали резултата в 57-ата минута. Иван Вълчанов центрира от пряк свободен удар, а всички защитници в бели екипи забравиха за Георги Хашев. Централният бранител се извиси с глава стреля много точно в горния десен ъгъл, реванширайки се за автогола.

В 64-ата минута Славия възстанови аванса си от 3 гола. Сердер Сердеров беше забравен отляво по атаката, а извеждащият пас на Стефан Велев към него бе всичко, от което руснакът имаше нужда. Той напредна мощно към наказателното поле и центрира меко към Ивайло Димитров. Последният опита да овладее с бедро, като непохватно удари кълбото с крак. Това обаче се оказа достатъчно, за да преодолее вратаря Георгиев, който беше изненадан от техническата неточност - 4:1.

Петият гол за домакините падна в 72-ата минута, като отново вратарят на Нефтохимик имаше немалка вина. Омар Абуд се включи на скорост отляво, а Сердеров го изведе в точния момент. Абуд влезе в пеналта и сви към точката на дузпата, Ивайло Димитров прескочи, а Стефан Велев стреля от движение. Изстрелът му по тревата не беше от най-точните, но Янко Георгиев изби кълбото право в долния си ляв ъгъл за 5:1.

Мариян Огнянов оформи крайния резултат с красиво изпълнение три минути преди края на редовното време. Халфът получи пространство и шутира от около 20-21 метра, като с фалц прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл зад Кирев.

Славия: Георги Петков /к/ (68' - Марио Кирев) - Георги Пашов, Андреа Христов, Петко Христов, Абуд Омар - Емил Мартинов, Стефан Велев - Божидар Васев, Иван Минчев (66' - Георги Йомов), Сердер Сердеров - Ивайло Димитров (82' - Калоян Кръстев)
Старши треньор: Златомир Загорчич

Нефтохимик: Янко Георгиев /к/ - Михаил Орачев, Георги Хашев (74' - Никола Авджиев), Костадин Велков, Ранди Онуоха - Иван Вълчанов , Йордан Йорданов, Николай Дюлгеров (46' - Любомир Божинов), Галин Иванов - Костадин Хазуров (46' - Мариян Огнянов), Живко Петков
Старши треньор: Христо Янев