Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
"Акулите" на Балъков разгромиха швейцарци в Анталия
Автор: Екип Burgas24.bg 17:57 / 23.01.2009Коментари (0)1731
©
Бургаските футболисти, водени от новия си старши треньор Красимир Балъков, постигнаха нова изразителна победа в предсезонните контроли. Този път те се наложиха над швейцарския „Люцерн" с престижното 4:2.

И в този мач Красимир Балъков не изневери на стила си и пусна в игра два различни състава, за двете полувремена на двубоя. Началото бе за бургаския тим, който се опитваше да изнася бързо топката и да разиграва прецизно в средата на терена, търсейки пролуки в защитата на швейцарците. След няколко добри атаки, рожденикът и капитан на отбора Пламен Крумов получи топката в дясната зона, напредна като елиминира съпротивата на двама противникови бранители, пусна към заелия добра позиция Фернандеш, който продължи към Стоимирович и той без забавяне преодоля стража на „Люцерн" отбелязвайки първото попадение в мача.

В 41-та минута нова бърза комбинация между Марсио, Ремзи и Стоимирович отново матира швейцарската защита за 2:0. През първото полувреме и символичните гости имаха две възможности за гол, но при едната отлично се представи Чворович, който спаси опасен изстрел от границата на наказателното поле, а малко преди втория гол на „акулите" топката изстреляна от нападател на Люцерн, премина край страничната греда.

През второто полувреме играта бе по-равностойна. Футболистите на Ролф Фрингер успяха да намалят разликата чрез Скарионе в 56 минута, опитаха и изравняване, но защитниците и вратарят Стоянов имаха успешни намеси. Така се стигна и до 81 минута, когато Костадин Дяков успя да открадне топката пред собственото си наказателно поле, в момента, когато нападател на гостите се готвеше да стреля опасно към вратата на Владо Стоянов. Дяков напредна, стигна до централната зона на терена, след това продължи своя рейд до дъгата на полето на Люцерн преминавайки през трима футболисти. За момент той се спря и когато видя че няма свой съотборник, с когото да комбинира, навлезе в полето, премина покрай още един защитник, след това преодоля и вратаря и отбеляза един изключително красив гол след рейд от около 70 метра.

При ответната атака швейцарците също се отчетоха с красиво попадение на Гаич, като топката изстреляна от него се удари в горната греда и тупна зад голлинията.
В последните минути „черноморци" взеха отново инициативата и при изпълнение на ъглов удар Станислав Жеков фиксира с глава крайното 4:2.

Така отборът воден от Красимир Балъков продължи серията си от победи, като радостното е, че тимът не само създава голови опасности, но и бележи доста от тях, за което говорят и резултатите до момента.

Единственият по-неприятен момент в срещата бе контузията, която получи Орлин Старокин, който доигра мача накуцвайки. Лекарският щаб обаче смята, че бранителят ще бъде възстановен до следващия двубой на „акулите", който е във вторник.

Съставът на „Черноморец - Бургас" - Първо полувреме - Иван Чворович, Траян Дянков, Николай Николов, Николай Кръстев, Марсио, Ванчо Траянов, Шенер Ремзи, Адриан Фернандес, Александър Стоимирович, Роберто Карбони, Пламен Крумов.

Второ полувреме - Владислав Стоянов, Стефан Трайков, Венцислав Бонев, Станислав Жеков, Орлин Старокин, Костадин Дяков, Марин Петров, Любомир Божинов, Светлин Симеонов, Тодорин Димитров, Дуду

Голмайстори - 1:0 Стоимирович - 21 мин, 2:0 Стоимирович - 41 мин, 2:1 Скарионе - 56 мин, 3:1 Костадин Дяков - 81 мин, 3:2 Гаич - 83 мин, 4:2 Станислав Жеков - 86 мин.