Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Нафтекс победи Спартак (Пловдив) с 2:0
Автор: Екип Burgas24.bg 12:49 / 14.02.2009Коментари (0)658
©
Отборът на Нафтекс продължава победния си ход в предсезонната подготовка. Футболистите на Диян Петков надделяха с 2:0 над Спартак (Пловдив) в Поморие и са без поражение в седем мача. Попаденията за „зелените" отбелязаха младежкият национал Антон Огнянов и капитанът на тима Деян Христов.

Въпреки териториалния превес, който имаха още от самото начало на срещата, играчите на Нафтекс не успяха да стигнат до гол през първото полувреме, като пропуски направиха Тошков, Огнянов и Христов.

Малко след почивката централният нападател Христов се измъкна от двама бранители на Спартак и отправи силен удар във вратата, който бе отразен от стража на пловдивчани. Той обаче се оказа безпомощен при добавката на Огнянов, който се разписа от близко разстояние в 51-ата минута на срещата.

Само 15 минути по-късно Нафтекс покачи на 2:0 след прекрасен гол на Христов. Капитанът на „зелените" не остави никакви шансове на вратаря на Спартак и със силен шут прати топката в мрежата след извеждащо подаване на Венелин Филипов.

В 74-ата минута влезлият след почивката Петър Колев можеше да направи резултата класически, но ударът му мина покрай гредата.

Нафтекс ще изиграе още една контролна среща днес. Проверката срещу отбора на Созопол е от 15:30 часа на стадион „Лазур" в Бургас.