Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Лидерът Черноморец удържа 0:0 срещу Локо (Пд) на Лаута
Автор: Екип Burgas24.bg 15:28 / 16.03.2018Коментари (0)11630
©
Отборът на Локомотив до 15 години поднови първенството с равенство 0:0 срещу лидера в класирането Черноморец (Бургас). Срещата от 12-ия кръг на Елитната зонална група се игра днес на изкуствения терен на Лаута. Участие в срещата за пловдивчани взеха и родените през 2004-та година Тодор Павлов и Тони Лесов.

Двубоят през първото полувреме бе равностоен и двата отбора показаха добра игра в защита. В началото на втората част Пламен Драганов от "черно-белите" пробва силен далечен изстрел, който мина на сантиметри от целта. Последва центриране от фаул на Божидар Зелямов в наказа
©
телното поле на "акулите", но стража на гостите улови топката.

В 53-та минута Георги Миленчев получи добър пас в малкия пеналт. Той обаче се забави, а защитник в синьо успя да избие напред. В края на срещата Видол Сейменски открадна една топка в центъра, комбинира с Тони Лесов и се озова сам срещу вратаря на гостите. Стражът на Черноморец първи стигна до топката и не позволи на "черно-белите" да нанесат голов удар.

След тази среща Локомотив е с актив от 19 точки на 4-та позиция в класирането. Следващият кръг "черно-белите" са домакини на Ботев (Пловдив) на Лаута.