Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
Нафтекс смаза Родопа по пътя към "А" група
Автор: Екип Burgas24.bg 18:10 / 22.03.2009Коментари (0)1355
Деян Христов се отчете с две попадения срещу Родопа
Нафтекс победи убедително Родопа (Смолян) с 4:0 и се изкачи на второ място във временното класиране на Източната "Б" група. Головете за домакините отбелязаха Деян Христов (2), Мартин Ковачев и Петър Колев.

Футболистите на Диян Петков надиграха категорично своя съперник още през първата част на двубоя, осигурявайки си преднина от три хола. Основният реализатор на "шейховете" Христов откри резултата в 5-ата минута на мача. Таранът се разписа с глава, засичайки центриране на Христо Лемперов.

Централният бранител Ковачев покачи на 2:0 малко преди почивката. Защитникът също вкара с глава след центриране от пряк свободен удар на Цветомир Валериев.

В 38-ата минута главният съдия Георги Йорданов отсъди дузпа в полза на Нафтекс, след като бранител на Родопа спря с ръка шут на Васил Калоянов в наказателното поле. Христов бе безупречен от бялата точка и направи преднината на своя тим класическа.

Гостите погледнаха по-смело към вратата на Янко Георгиев едва в самия край на полувремето след опасни удари на Данаил Бачков и Атанас Любенов.

Домакините пропуснаха още няколко положения за гол през втората част на двубоя чрез Лемперов и Цветан Филипов. Най-чистото от тях обаче се откри през резервата Петър Колев, който бе изведен очи в очи с вратаря Васил Камбуров, но не успя да го преодолее. Все пак нападателят се реваншира за пропуска си и в даденото от съдията продължение оформи крайния резултат - 4:0.

С тази победа Нафтекс се изкачи на второ място в класирането с актив от 31 точки, изпреварвайки отбора на Родопа, който е с 30, но и мач повече.

НАФТЕКС - РОДОПА 4:0
1:0 Деян Христов (5)
2:0 Мартин Ковачев (32)
3:0 Деян Христов (39)
4:0 Петър Колев (90)

НАФТЕКС: Георгиев, Орачев (к.) (69-Ангелов), Ковачев, Дамянов, Пенев, Стойчев, Филипов, Валериев, Лемперов (78-Алексиев), Христов, Калоянов (59-Колев).
Ст. треньор: Диян Петков

РОДОПА: Камбуров, Карагьозов, Николаев, Б. Георгиев, Бачков (к.), Дерменджиев (79-Кетенлиев), Тодоров, Милчов (46-Карамфилов), А. Георгиев (79-Варбанов), Любенов, Чипчев.