Нафтекс пак в зоната на баражите след лека победа над Марица
Автор: Екип Burgas24.bg 19:35 / 11.04.2009Коментари (0)1559
Нафтекс отново зае второто място в класирането, след резонна победа над опашкаря Марица с 3:0. Домакините бяха по-добрия отбор на терена и заслужено стигнаха до класическия резултат. Преди почивката пловдивчани опълченски се бранеха и запазиха вратата си суха до последната минута на полувремето, когато капитулираха. Точен за "зелените" бе Борислав Стойчев, след разбъркване пред вратата на Скорчев.

Преди попадението на "шейховете" съдията отмени по едно попадение на Нафтекс и Марица.

Веднага след почивката вратарят на Марица Скорчев реагира по най-добрия начин и изби в корнер опасен шут на голмайстора на "шейховете" Христов. Стражът на гостите обаче бе безпомощен в 69-ата минута на срещата. Тогава централният нападател на Нафтекс бе изведен на чиста позиция от резервата Петър Колев и удвои преднината на своя тим. Крайния резултат оформи халфът Алексиев в 74-ата минута, засичайки с глава центриране от ъглов удар на Филипов, като преди да се озове в мрежата топката се отклони от бранител на гостите и излъга вратаря Скорчев.

По този начин Нафтекс влезе отново в зоната на баражите и продължава да преследва лидерите Берое, които днес постигнаха измъчена победа над Родопа с 2:1.