Девойките на ЖФК Бургас загубиха след драма с дузпи, но взеха важна награда
Автор: Стойчо Генов 16:58 / 07.06.2019Коментари (0)1741
©
Отборът на Пълдин (Пловдив) спечели безапелационно футболния турнир за девойки за Купата на Кока-Кола, който приключи на градския стадион "Пловдив“. Във финала възпитаничките на треньора Ангел Славов разгромиха съгражданките си от Фк Енко с 5:0 и вдигнаха купата.

Надпреварата бе за девойки до 12 години и е част от националната програма "Децата и футболът“. Турнирът се организира от Асоциацията на българските футболисти, БФС и Община Пловдив и бе под патронажа на зам.-кмета Георги Титюков, който награди победителите.

В малкия финал НСА победи ЖФК Бургас с 2:1 след изпълнения на дузпи (1:1 в редовното време) и така заслужи третото място. На пета позиция завърши отборът на Арена-Запад (Казанлък), който победи Златоград с 1:0.

В награждаването се включиха още легендата на Ботев (Пд) Петър Зехтински, генералният секретар на Асоциацията на българските футболисти Георги Бойчев, легендата на пловдивския футбол Владимир Фатов и др.

Всички участници получиха пълна футболна екипировка, футболни топки и индивидуални награди, осигурени от генералния спонсор на турнира Кока-Кола.