Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Черноморец удари Академик (Пд) при домакинството си в Стара Загора
Автор: Стойчо Генов 09:23 / 06.04.2021Коментари (0)1222
© НБЛ
Черноморец (Бургас) записа трета победа над Академик (Пловдив) от три мача през сезона. Бургаският тим надделя в зрелищен мач като домакин с 88:98 /26:25, 19:27, 22:24, 21:22/.

Двубоят обаче се игра в Стара Загора поради заетост на залата в Бургас. Гостите пък бяха без двама основни играчи - Джахи Карсън и Йере Вуцица. Академик имаше лош ден в стрелбата, в която записа под 30 процента успеваемост. Борбата също отиде в сметката на Черноморец - 31:40 и тези два фактора бяха в основата на успеха на бургазлии, въпреки че те допуснаха общо 25 грешки в мача.

Отборът на Васил Евтимов започна по-добре и взе аванс от 9 точки в първата четвърт, но в края на часта Академик обърна с точка аванс след две тройки на Васил Бачев. Във втората четвърт играта бе равностойна с лек превес на домакините, които взеха преднина от 7 точки на почивката.

След антракта авансът на Черноморец достигна 14 точки, но бе намален наполовина след серия от 7:0 на Академик. Пловдивският тим бе на прага обрата, когато в последната четвърт повиши агресията и бе само на 2 точки от съперника. Силите на Академик обаче не стигнаха за победа, а и Черноморец успяваше да контролира събитията в заключителните минути.

Николай Титков бе най-резултатен за Академик с 21 точки и 7 асистенции, Тони Гуджино добави 19 точки и 8 борби, Васил Бачев записа 15 точки, отбелязвайки 5 от 11-те тройки за своя тим.

За победителите се отличиха Марвин Смит с 25 точки и 8 борби, Уендъл Люис и Константин Коев с по 19. Двамата записаха ъсответно 9 и 11 борби за дабъл-дабъл. Дабъл-дабъл има и Дианте Болдуин - 16 точки и 11 асистенции.