Бой между съотборници в Черноморец! "Акулите" отпаднаха за Купата на България!
Автор: Екип Burgas24.bg 10:39 / 07.02.2020Коментари (0)1267
© НБЛ
Размяна на удари и опит за саморазправа на пейката на Черноморец (Бургас) хвърлиха сянка върху четвъртфиналната среща с Берое от турнира за Купата на България по баскетбол за мъже. Двубоят се игра в столичната зала "Универсиада", а "акулите" отстъпиха със 73:85.

В основата на разправията бяха Джейлън Фишър и Робърт Георгиев, но в крайна сметка екшънът завърши без по-сериозни последствия. Президентът на Черноморец Васил Стоянов издърпа Фишър настрана, докато Георгиев и останалите баскетболисти на треньора Йордан Колев се прибраха в съблекалнята преди започването на второто полувреме.

Иначе Черноморец загуби след по-слабо второ полувреме. До почивката срещата беше в общи линии равностойна, като бургазлии изоставаха само с 4 точки. През второто полувреме обаче силите на момчетата, водени от водени от Йордан Колев, не стигнаха да се противопоставят на по-класния си съперник и въпреки, че се бориха до края, те отпаднаха от надпреварата.

Пореден силен мач с екипа на "зелените“ изигра Павлин Иванов. Националът се отчете с 20 точки. Остин Прайс добави 18, а с по 12 се отличиха Деян Карамфилов и Антъни Уолкър. Капитанът Александър Янев завърши със 7 точки и 10 борби.

За бургазлии капитанът Миленко Велкович завърши с дабъл-дабъл – 19 точки и 13 борби, Блейк Рейнолдс вкара 15 точки, а с по 14 се отличиха Джамал Кинг и Джейлън Фишър.